Dostrzegając ryzyko związane z przeprowadzaniem spotkań w tradycyjnej formie, w imieniu redakcji wydawnictwa „Liderzy Innowacyjności”, Vision Distribution – dystrybutora znanych, cenionych marek oferujących szeroki wachlarz rozwiązań multimedialnych dla placówek edukacyjnych, administracyjnych, przedsiębiorstw, oraz spółki NOT Informatyka zapraszamy Państwa oraz podmioty współpracujące na bezpłatne webinarium „Bezpieczna komunikacja w biznesie i edukacji z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi”.
PROGRAM WEBINARIUM
- Wprowadzenie
Jolanta Czudak – redakcja „Liderów Innowacyjności” - Vision Distribution
BIZNES
- Oszczędność czasu i środków finansowych, brak konieczności przemieszczania się
- Dynamiczne zarządzanie dokumentami (Word, Excel, PowerPoint, PDF, JPEG, PNG itp.) poddanymi analizie, dokonywanie korekt i zmian w czasie rzeczywistym on-line podczas realizowanego spotkania wideo
- Jasność wyświetlacza dynamicznie zmieniająca się do warunków otoczenia
- Stabilna i szybka komunikacja audio-wideo
- Bardzo wysoki kontrast i rozdzielczość wyświetlanych obrazów (wyświetlanego kontentu) 4K UHD HDR
- Bardzo wysokiej jakości przekaz audiowizualny (szerokokątna kamera 4K, wbudowane mikrofony)
- Obsługa do 100 jednostek terenowych (rozproszonych w terenie) podczas jednej sesji
- Szyfrowana komunikacja, bezpieczeństwo realizowanego spotkania wideo oraz przetwarzanych danych
- Możliwość rejestrowania spotkań
- Szybkie i łatwe skomunikowanie urządzeń typu: smartfon, tablet, iPad, IPhone w danej sesji z możliwością wykonywania zrzutów ekranowych (mirror)
- Budowanie interakcji podczas spotkań
- Komunikacja LAN i WLAN
- Udostępnianie ekranu, praca na wspólnej tablicy
EDUKACJA (JST)
- Dwa programy dofinansowania dla szkół
- Nowe kryteria podziału rezerwy 0.4% części oświatowej subwencji ogólnej
- Dofinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych w ramach programu Aktywna tablica
- Realizacja zajęć zdalnych w dobie pandemii
- Wysokiej jakości, prosta i łatwa komunikacja audio-wideo
- Realizowanie zajęć lekcyjnych metodą hybrydową z prowadzeniem doświadczeń i laboratorium on-line
- Możliwość transmisji z kilku kamer
- Dostęp do filmów instruktażowych, scenariuszy lekcji i kart pracy
- NOT Informatyka – bezpieczeństwo spotkań w trybie on-line
- Bezpieczeństwo narzędzi wykorzystywanych do komunikacji online
- Weryfikacja uczestników
- Aspekty bezpieczeństwa podczas wyboru platformy
- Audyt oraz wytyczne dotyczące dostawców platformy
- Kwestie prawne związane z przetwarzaniem informacji
- Ryzyka wiążące się z wyciekiem informacji
- Aspekty dotyczące przekazywania danych do państw trzecich
- Incydenty podczas spotkań on-line
PRELEGENCI
Jolanta Czudak – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, związana przez wiele lat z Polskim Radiem. Były ekspert i rzecznik prasowy w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Od 2007 roku prowadzi własną agencję ARJOL -MEDIA, która jest wydawcą magazynu „Liderzy Innowacyjności” w „Dzienniku Gazecie Prawnej” i portalu www.liderzyinnowacyjnosci.com o tej samej nazwie. Specjalizuje się w upowszechnianiu wiedzy o zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych we wszystkich dziedzinach i sektorach gospodarki, od medycyny, cyfryzacji, IT, przemysłu, budownictwa po energetykę.
Kamil Wójcik – absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunkach elektroenergetyka i zarządzanie zasobami IT oraz Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku wdrażanie przedsięwzięć innowacyjnych. Pedagog kształcący młodzież w dziedzinach informatyki i telekomunikacji. W roku 2006 podjął działania na rzecz FSNT-NOT, angażując swoją wiedzę i doświadczenie z obszaru IT i zarządzania projektami. W ramach przedsięwzięcia „Inkubator Platform Technologicznych” zainicjował projekt opracowania i realizacji wspólnej platformy komunikacyjnej dla FSNT-NOT. W efekcie realizowanych działań na rzecz FSNT-NOT w roku 2009 został powołany na stanowisko pełnomocnika zarządu FSNT-NOT ds. informatycznych. Jest prezesem Stowarzyszenia Wspierania Techniki Polskiej (SWTP). Od grudnia 2016 roku jest wiceprezesem Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej, a w obszarze jego odpowiedzialności są rozwój technologii oraz promocja działań realizowanych przez Federację.
Tomasz Bondar – dyrektor Generalny firmy Vision Distribution, od ponad dwudziestu lat właściciel firmy Copyservice. Absolwent Zespołu Szkół Technicznych Mera-ZAP w Ostrowie Wielkopolskim o specjalności elektryczne i elektroniczne maszyny i systemy cyfrowe oraz Politechniki Poznańskiej Wydziału Elektrotechnicznego o specjalności maszyny elektryczne i systemy sterowania automatyki przemysłowej. Lider na rynku edukacyjnym od 2008 roku zajmujący się wdrożeniami i rozwiązaniami systemów interaktywnego i multimedialnego przekazu informacji. Laureat Konkursu Prezydenta Miasta Łodzi – Pracodawca Kreujący i Wspierający Edukację 2018 nominowany do nagrody „Łódzkie Łabędzie”, certyfikowany organizator procesów innowacyjnych łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Generalny importer i dystrybutor marek: eBoard, SenseDisc, TrueTrue, ELMO. Autoryzowany partner i przedstawiciel rozwiązań PRO AV: NEC, SONY, Canon. Autoryzowany i certyfikowany inżynier w zakresie obsługi serwisowej urządzeń techniki biurowej: Canon, RICOH, Nashuatec, Konica-Minolta. Organizator w latach 2010–2014 czterech edycji Kaliskiej Konferencji Dyrektorów i Nauczycieli (KKDiN) oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, spotkań i paneli dyskusyjnych w zakresie wdrożeń i stosowania nowych technologii w edukacji.
Krzysztof Fortuna – nauczyciel dyplomowany z przeszło 20-letnim stażem, na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej w Starym Jarosławiu, absolwent Politechniki Koszalińskiej o specjalności inżynierskie zastosowania komputerów, Politechniki Warszawskiej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Warszawskiej Szkoły Filmowej. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą, informatyki, techniki i telekomunikacji, matematyki, fizyki oraz edukacji dla bezpieczeństwa. Pomysłodawca i organizator Ogólnopolskiej Konferencji Edukacyjnej dla uczniów „Noc Systemożerców” oraz Powiatowego Konkursu Wiedzy Informatycznej „Informatyka dla każdego Europejczyka”. Certyfikowany trener i wdrożeniowiec rozwiązania „Librus Synergia” dla edukacji oraz prelegent na ogólnopolskich konferencjach „Nowoczesny Dyrektor”, Lider ogólnopolskiego programu Filmoteka Szkolna i założyciel Bałtyckiej Grupy Edukacyjnej Filmoteki Szkolnej. Jest animatorem i propagatorem wplatania w proces kształcenia edukacji filmowej oraz liderem wielu szkolnych projektów. Twórca szkolnego kina, szkolnego studia filmowego, pracowni animacji poklatkowej, pierwszej w Polsce profesjonalnej szkolnej pracowni modelowania i druku 3D oraz projektu „Przerwa na kanapkę”. Wielokrotnie nagradzany przez dyrektorów szkół, wyróżniony w plebiscycie „Nauczyciel Gimnazjum Powiatu Sławieńskiego” i „Osobowość Roku 2015”, otrzymał nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz jest Laureatem LISTY 100 (edycja 2019) osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w naszym kraju.
Termin spotkania: 6 maja 2021 r. godzina 11.00
Miejsce spotkania: Platforma VMS - NOT Informatyka
Link do spotkania zostanie wysłany po rejestracji
REJESTRACJA
Nie ma konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Po kliknięciu w link prosimy o wpisanie imienia i nazwiska lub instytucji. System zapyta, w jaki sposób chcemy uczestniczyć w spotkaniu. Prosimy o wybranie opcji mikrofonu lub słuchawek.
źródło: NOT Informatyka