Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@.archiwum..archiwum.pcen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
Solidarni z Ukrainą 70-lecie CEN w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Przedmioty przyrodnicze na Konferencji Diagnostyki Edukacyjnej

Kolejna, doroczna konferencja Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Edukacyjnej ubiegła pod hasłem edukacji zdalnej.

Podobnie jak na poprzednich konferencjach nie zbrakło także wystąpień konferencyjnych dotyczących biologii i innych przedmiotów przyrodniczych. Prelegenci poświęcili uwagę egzaminowi maturalnemu z biologii i jego trudności: Urszula Poziomek w referacie  "Dlaczego zadania maturalne z metodyki badań biologicznych są trudne dla zdających", Inga Bator w wystąpieniu "Matura z biologii w cieniu pandemii", Anna Mitura w  tekście "Zdalne nauczanie a egzamin maturalny z geografii w województwie mazowieckim".

Nie tylko egzamin maturalny był przedmiotem zainteresowania, na Konferencji pojawiły się również inne przyrodnicze zagadnienia:

"Osiągnięcia uczestników wojewódzkiego konkursu biologicznego w roku szkolnym 2020/2021"  - Magdalena Urbaś

"Obserwacje, doświadczenia w edukacji zdalnej na lekcjach przedmiotów przyrodniczych w szkole podstawowej " - Jerzy Paczkowski oraz Anna Kreft

"Rzeczowo, konkretnie i jednoznacznie – studenckie zadania z chemii"  - Monika Brzostowicz, Aleksander Kolman, Aleksandra Leśniewicz, Marcin Reciak, Małgorzata Krzeczkowska.

 Teksty tych i pozostałych wystąpień konferencyjnych znajdują się w otwartej bazie na stronie Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Edukacyjnej

XXVII KDE (1).JPG